Vizni režim
Za putovanje u Bahrein potrebna je viza. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza. Elektronsko podnošenje zahteva za vizu se obavlja preko sajta
https://www.evisa.gov.bh/
Bezbednosna situacija
Postoji prisustvo Islamske revolucionarne garde koja ima za cilj skinuti postojeću vladajuću dinastiju i proterati prisustvo američkih snaga.
Izvor: CIA factbook
Opšta situacija
Ako jedete obrok na podu, smatra se da je tabu staviti noge na prostirku za hranu. Da biste izbegli ovu situaciju, sedite prekrštenih nogu ili kleknite.
Vozačka dozvola
Srpski državljani koji imaju posetilačku vizu, pored vozačke dozvole Republike Srbije, moraju posedovati i međunarodnu vozačku dozvolu.
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Bahrein pokriva ambasada Republike Srbije u Kuvajtu.
Ambasador: Vladimir Kohut
Adresa: Bayan Block No. 13, Street No. 1, Villa No.18 Safat 13066, P.O. Box 20511 Kuvajt, Kuvajt
Broj telefona: +965 2537-5042, +965 2537-5045
Broj faksa: +965 2537-5049
Ambasada države Bahrein u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Bahreina u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Bahrein je mala ostrvska država u Persijskom zalivu, koja privlači turiste svojom bogatom istorijom, kulturnim nasleđem, modernim gradovima i prirodnim lepotama.
Bahrein je bio sedište drevne civilizacije Dilmun, koja je postojala pre oko 5000 godina i trgovala sa Mesopotamijom i dolinom Inda. Neki smatraju da je Bahrein bio inspiracija za biblijski raj ili vrt Edena.
Bahrein je poznat po svojim biserima, koji su bili najbolji na svetu do 19. veka. Biseri iz Bahreina su cenjeni zbog svog prirodnog sjaja i jedinstvenog oblika. Biserna industrija je bila glavni izvor prihoda za stanovnike Bahreina do otkrića nafte u 20. veku.
Bahrein je jedna od prvih oblasti koje su prihvatile islam, još za vreme proroka Muhameda 628. godine. Danas je Bahrein uglavnom šitska zemlja, ali ima i značajnu sunitu manjinu i versku toleranciju prema drugim verama. U Bahreinu se nalazi i najstarija džamija na Arapskom poluostrvu, Al Fateh Grand Mosque, koja može da primi do 7000 vernika.
Bahrein je domaćin Formule 1 Grand Prix od 2004. godine, i to je jedan od najatraktivnijih sportskih događaja u regionu. Trka se održava na Bahrain International Circuit, koji ima dužinu od 5,4 kilometra i 15 krivina. Trka se obično vozi noću, pod reflektorima, što dodaje na spektaklu i izazovu.
Bahrein ima bogatu i raznovrsnu kulturnu scenu, koja obuhvata umetnost, muziku, književnost i gastronomiju. U Bahreinu se nalaze brojne galerije, muzeji, pozorišta i festivali koji promovišu lokalne i međunarodne talente. Bahreinska kuhinja je uticala na različite kulture i koristi sveže sastojke kao što su riba, pirinač, začini, povrće i voće. Neki od tipičnih jela su mašboos (pirinač sa mesom ili ribom), muhammar (slatki pirinač sa šećerom i zafranom) i halva (slatkiš od brašna, maslaca i orašastih plodova).
Bahrein ima dugu istoriju koja seže u daleku prošlost. Prvi tragovi ljudskog prisustva na ostrvima datiraju iz kamenog doba, pre oko 10.000 godina. Od tada su Bahreinom vladali različiti narodi i carstva, kao što su Sumeri, Asirci, Vavilonci, Persijanci, Grci, Rimljani, Sasanci, Arapi, Portugalci, Safavidi, Omani i Britanci. Bahrein je stekao nezavisnost od Velike Britanije 1971. godine i postao ustavna monarhija pod dinastijom Al Khalifa. Danas je Bahrein moderna i razvijena zemlja koja teži da bude lider u regionu u oblastima kao što su finansije, obrazovanje, zdravstvo i ljudska prava.
Bahrein se graniči sa Saudijskom Arabijom na zapadu i Katarom na jugoistoku preko uskih morskih prolaza. Klima Bahreina je pustinjska, blaga zimi i vrlo vruća leti. Uglavnom postoje dva glavna godišnja doba: hladnije od decembra do februara i vrelo od aprila do oktobra, u okviru kojih se može izdvojiti veoma topao period od maja do sredine oktobra. Mart i novembar su prelazni meseci, topli ali bez preterivanja. Padavine su veoma retke i javljaju se uglavnom od decembra do aprila.