Vizni režim
Za putovanje u Boliviju potrebna je viza. Za nosioca putnog lista u tranzitu nije potrebna viza.
Bezbednosna situacija
U Boliviji je veliki problem ilegalna trgovina narkoticima.
Izvor: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Zdravstveno osiguranje nije obavezno, ali se stranim turistima preporučuje da se osiguraju u zemlji iz koje dolaze. Bolivijske zdravstvene ustanove svoje usluge uglavnom naplaćuju u gotovini, a kreditne kartice i čekove ne primaju. Zbog velike nadmorske visine i razređenog vazduha, putnici prilikom dolaska mogu imati problema sa disanjem, osećaj mučnine i slične probleme.
Izvor: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Opšta situacija
Pored španskog, osnovni jezik za sporazumevanje je engleski, koji se govori na svim značajnijim turističkim punktovima.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Boliviju pokriva ambasada Republike Srbije u Brazilu.
Ambasador: Veljko Lazić
Adresa: SES Avenida das Nacoes, Qd. 803, Lote 15, CEP 70409-900 Brazilija, Brazil
Broj telefona: +55 (61) 3223-7272, +55 (61) 3223-1994
Broj faksa: +55 (61) 3223-8462
Ambasada države Bolivia u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Bolivije u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Bolivija je zemlja u Južnoj Americi koja ima mnogo toga da ponudi turistima koji žele da otkriju njenu raznoliku kulturu, prirodu i istoriju.
Bolivija je jedina zemlja na svetu koja ima dva glavna grada: La Paz i Sucre. La Paz je sedište vlade i najviši grad na svetu, dok je Sucre ustavni i sudski centar i mesto gde je proglašena nezavisnost od Španije 1825. godine.
Bolivija ima najveće slano jezero na svetu, Salar de Uyuni, koje se prostire na preko 10.000 kvadratnih kilometara i koje je nastalo isušivanjem drevnog jezera. Salar de Uyuni je poznat po svojoj neverovatnoj lepoti, posebno kada se ogleda nebo na njegovoj površini.
Bolivija ima najveću raznolikost biljnog i životinjskog sveta u Južnoj Americi, sa više od 20.000 vrsta biljaka, 1.400 vrsta ptica, 300 vrsta sisara i 400 vrsta riba. Bolivija ima i najveći deo Pantanala, najvećeg močvarnog područja na svetu, koje je dom za mnoge ugrožene vrste kao što su jaguar, anakonda, divlji pas i tapir.
Bolivija ima najbogatiju tradiciju narodne muzike u Južnoj Americi, koja se zasniva na nasleđu autohtonih naroda kao što su Aymara i Quechua, kao i na uticaju španskih i afričkih kultura. Bolivijska muzika koristi razne instrumente kao što su zampona (pan frula), charango (mala gitara), quena (flauta) i bombo (bubanj). Bolivijska muzika se često izvodi na festivalima i karnevalima, kao što je čuveni Karneval u Oruruu, koji je proglašen za remek-delo usmenog i nematerijalnog nasleđa čovečanstva od strane UNESCO-a.
Bolivija ima najstariju železnicu u Južnoj Americi, koja datira iz 1872. godine i koja je povezivala gradove Potosí i Antofagasta u Čileu. Železnica je služila za transport srebra iz rudnika u Potosíu, koji je bio jedan od najvećih izvora bogatstva za špansku kolonijalnu vlast. Danas se železnica koristi uglavnom za turizam i prevoz robe.
Bolivija ima bogatu i burnu istoriju, koja seže od drevnih civilizacija Tiwanaku i Inka, preko španske kolonizacije i borbe za nezavisnost, do modernih političkih previranja i društvenih pokreta. Bolivija je danas multietnička država koja pokušava da uspostavi ravnotežu između različitih interesa i identiteta svojih građana.
Bolivija se graniči sa pet zemalja: Brazilom na severu i istoku, Paragvajem i Argentinom na jugu, Čileom na jugozapadu i Peruom na zapadu. Bolivija nema izlaz na more, što je posledica gubitka teritorije u ratovima sa Čileom u 19. veku.
Klima u Boliviji varira u zavisnosti od nadmorske visine i geografskog položaja. U nizinama i ravnicama vlada gotovo ekvatorijalna klima (topla tokom cele godine sa kratkim suvim periodom) na dalekom severu i tropska klima (sa dužim i hladnijim suvim periodom) u centru i jugu. Na visoravni i andskim planinskim vrhovima klima je hladnija i uglavnom prilično suva.