Vizni režim
Za putovanje u Burundi potrebna je viza. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza. Potrebna dokumenta za vizu su Pasoš (važnost najmanje 6 meseci)
Formular u dva primerka
Dve fotografije
Povratna avionska karta ili potvrda turističke agencije
Potvrda o vakcinaciji propisana po Međunarodnoj konvenciji (protiv žute groznice)
Rezervacija hotela ili pozivno pismo od osobe koje prima
Bezbednosna situacija
Građanima Republike Srbije se savetuje dodatni oprez i praćenje informacija o bezbednosnoj situaciji uoči putovanja i tokom boravka u zemlji. Mogući su slučajevi pljački, razbojništava, otmica itd. Takođe, na mestima gde su velike gužve treba biti oprezan i čuvati se od dzeparenja i krađa. Prekogranični sukobi i dalje postoje između Tutsija, Hutua, drugih etničkih grupa, povezanih političkih pobunjenika, naoružanih bandi i različitih vladinih snaga u regionu Velikog jezera.
Izvor: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Osim od žute groznice, postoji opasnost i od malarije u nižim predelima, kao i opasnost od ujeda insekata i gmizavaca, žutice, hepatitisa, kolere, ameba, vodenih crva itd. Kod nenaviknutih osoba može doći i do pojave visinske bolesti. Postoji rizik od bolesti koje se prenose seksualnim putem.
Za piće se koristi isključivo flaširana voda.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Vozačka dozvola
Ne priznaju se inostrane vozačke dozvole. Obaveza je da se pribavi njihova nacionalna dozvola.
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Burundi pokriva ambasada Republike Srbije u Keniji.
Ambasador: Dragan Županjevac
Adresa: Benin Drive no 1032, Runda, P. O. Box 30504, 00100 Najrobi, Kenija
Broj telefona: +254 (701) 708-447, +254 (718) 929-731
Ambasada države Burundi u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Burundija u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Burandi ima bogatu i raznovrsnu kulturu, koja se ogleda u tradicionalnim festivalima, muzici, plesu i umetnosti. Jedan od najpoznatijih kulturnih simbola Burandija su bubnjari Abatimbo, koji izvode ritualni bubanjski ples koji je upisan na UNESCO-vu listu nematerijalne kulturne baštine. Drugi kulturni događaji koji privlače turiste su FESTICAB, međunarodni filmski festival koji se održava svake godine u Bujumburi; FESTIMAJAMBO, međunarodni festival muzike i plesa; i FESTIBU, međunarodni festival književnosti i umetnosti.
Burandi ima bogatu prirodu i divlji život, koji se mogu videti u nekoliko nacionalnih parkova i rezervata. Najveći nacionalni park je Kibira, koji se prostire na površini od oko 400 km2 i obuhvata planinske šume koje su stanište retkih vrsta kao što su planinski gorile i šimpanze. Drugi nacionalni parkovi su Ruvubu, koji čuva savanu i rečne ekosisteme; Rusizi, koji je dom nilskih konja, krokodila i ptica; i Karera, gde se nalaze spektakularni vodopadi.
Burandi ima burnu istoriju koja obuhvata različita kraljevstva, kolonijalnu vladavinu i građanske ratove. Prvi stanovnici Burandija bili su lovci-sakupljači koji su naseljavali severni deo zemlje pre oko 5.000 godina. Od 16. veka do početka 20. veka postojalo je Kraljevstvo Burandi, koje je bilo jedno od najmoćnijih u regionu Velikih afričkih jezera. Nakon dolaska Evropljana, Burandi je postao deo nemačke kolonije Istočna Afrika, a kasnije belgijske kolonije Ruanda-Urundi. Burandi je stekao nezavisnost od Belgije 1. jula 1962. godine pod predsednikom Mwambutsom IV. Od tada, Burandi je prošao kroz nekoliko perioda nestabilnosti, nasilja i etničkih sukoba između većinske Hutu i manjinske Tutsi populacije. Najkrvaviji događaji bili su genocidi 1972. i 1993. godine, kada su na hiljade ljudi ubijene ili proterane iz zemlje. Burandi je takođe bio uključen u Drugi kongoanski rat od 1998. do 2003. godine, koji je bio najsmrtonosniji sukob u Africi. Posle dugih pregovora i mirovnih sporazuma, Burandi je uspostavio višestranački sistem i ustavnu demokratiju 2005. godine. Međutim, političke tenzije i nesigurnost i dalje postoje, posebno nakon spornih izbora 2015. godine, kada je predsednik Pierre Nkurunziza odlučio da se kandiduje za treći mandat uprkos ustavnim ograničenjima.
Burandi je zemlja bez izlaza na more koja se nalazi u regionu Velikih afričkih jezera u centralnoj istočnoj Africi. Graniči se sa Ruandom na severu, Tanzanijom na istoku i jugoistoku, i Demokratskom Republikom Kongo na zapadu. Na jugozapadu se prostire obala jezera Tanganjika, drugog najdubljeg jezera na svetu.
Burandi ima tropsku ili subtropsku klimu, zavisno od nadmorske visine. Veći deo zemlje zauzima visoravan, na oko 1.500/1.800 metara nadmorske visine, gde je temperatura prilično ujednačena tokom cele godine, oko 22/25 °C tokom dana. U nižim predelima, kao što su glavni grad Bujumbura i jezero Tanganjika, prosečna godišnja temperatura je nešto viša, oko 27/28 °C. Sušni period traje od maja do avgusta, a kišni od februara do maja i od septembra do novembra. Godišnja količina padavina se kreće od oko 1.000 mm u zapadnim nizijama do oko 1.400 mm na visoravni.