Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza. Potrebna dokumenta: Obrazac za vizu
http://philippineconsulate.rs/wp-content/uploads/2019/08/Visa_application_form-Budapest.pdf
Slika formata 4,5 x 3,5 u boji
Pasoš koja važi minimalno šest meseci nakon datuma odlaska sa Filipina
Kopija rezervacije leta i hotela kao i garantno pismo osobe kod koje ćete boraviti
Potvrda o finansijskoj sposobnosti (potvrda o zaposlenju i bankovna potvrda)
Taksa se uplaćuje u dolarima. Za turističku vizu je taksa 40$.
Turistička viza se dobija za 3 do 5 dana.
Bezbednosna situacija
Predsednik Filipina objavio je, 23. maja 2017. godine, vanredno stanje na ostrvu Mindanao i okružujućem Sulu moru. Na ovim prostorima, prisutne su pojačane vojne aktivnosti i sukobi, koji uključuju i avijaciju. Usled povremenih okršaja između filipinske vojske i pobunjenika, kao i zbog čestih otmica stranaca i terorističkih aktivnosti, potrebno je izbegavati putovanje na ostrvo Mindanao i Sulu more.
Zbog visoke stope kriminaliteta potrebno je izbegavati pojedine delove Manile i treba se pridržavati preporuka lokalnih organa o bezbednim delovima grada za turiste.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Vozačka dozvola
Priznaju vozačke dozvole Republike Srbije na novom obrascu, bez međunarodne vozačke dozvole, do devedeset dana od dana dolaska. Posle tog roka, u obavezi su da sa engleskim prevodom dozvole, koji će overiti Ambasada Republike Srbije, podnesu zahtev za izdavanje filipinske dozvole sa rokom važenja od dana podnošenja zahteva do roka do koga važi srpska dozvola.
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Filipini pokriva ambasada Republike Srbije u Indoneziji.
Ambasador: Slobodan Marinković
Adresa: Jl. HOS Cokroaminoto 109, Menteng, 10310 Džakarta Pusat, Indonezija
Broj telefona: +62 (21) 3143-560, +62 (21) 3143-720
Broj faksa: +62 (21) 3143-613
Ambasada države Filipini u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Filipina u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Filipini su ostrvska zemlja u jugoistočnoj Aziji, koja se sastoji od više od 7.000 ostrva i ostrvaca. Zvanično se zove Republika Filipini, a glavni grad je Manila. Zemlja ima tropsku klimu, sa visokom temperaturom, vlažnošću i obilnom kišom. Ima dve sezone, suvu i kišnu, koje zavise od količine padavina. Zemlja ima pet tipova klime: tropsku kišnu šumu, tropski monsun, tropsku savanu, vlažnu suptropsku i okeansku (obe su u višim nadmorskim visinama). Neki delovi zemlje (obično istočna obala, koja gleda na Filipinsko more), imaju ekvatorijalnu klimu, tj. kišnu tokom cele godine.
Filipini su dobili ime po kralju Filipu II od Španije, koji je vladao tokom španske kolonizacije ostrva u 16. veku. Zbog toga što je bila pod španskom vlašću 333 godine i pod američkim tutorstvom još 48 godina, Filipini imaju mnoge kulturne sličnosti sa Zapadom. To je, na primer, druga najmnogoljudnija azijska zemlja (posle Indije) sa engleskim kao zvaničnim jezikom i jedna od samo dve pretežno rimokatoličke zemlje u Aziji (druga je Istočni Timor). Uprkos istaknutosti takvih anglo-evropskih kulturnih karakteristika, stanovnici Filipina su azijski po svesti i težnjama.
Filipini dele pomorske granice sa Kinom (na zapadu), Japanom (na severoistoku), Palauom (na istoku i jugoistoku), Indonezijom (na jugu), Malezijom (na jugozapadu), Vijetnamom (na zapadu) i Tajvanom (na severozapadu). Ove granice su često komplikovane zbog spora oko Južnog kineskog mora i nedostatka sporazuma o razgraničenju sa Palauom.
Zastava Filipina ima dva horizontalna polja: plavo i crveno, sa belim trouglom na levoj strani, koji sadrži tri zvezde i sunce. Himna Filipina se zove Lupang Hinirang, što znači Odabrana Zemlja. Grb Filipina ima osmokutni štit, koji predstavlja osam provincija koje su se pobunile protiv španske vlasti 1896. godine.
Filipini su jedina zemlja na svetu koja ima više od 170 jezika i dijalekata. Dva službena jezika su filipinski i engleski, ali postoje i drugi priznati regionalni jezici, kao što su ilokano, cebuano, bikolano, hiligajnon, varaj-varaj i kapampangan. Većina Filipinaca je dvojezična ili višejezična i može se sporazumevati sa ljudima iz različitih delova zemlje.
Filipini su jedina zemlja na svetu koja ima najmanju i najveću vrstu sisara. Najmanji sisar na Filipinima je filipinski kukuruzni slepi miš, koji je takođe najmanji slepi miš na svetu. Ovaj slepi miš teži samo 1,5 do 2 grama i ima raspon krila od 13 do 15 centimetara. Najveći sisar na Filipinima je kit ubica, koji je također najveći zubati kit na svetu. Ovaj kit može porasti do 9 metara i težiti do 6 tona.
Filipini su jedina zemlja na svetu koja ima najduži božićni period. Na Filipinima, božićne proslave počinju već u septembru i traju do januara. Tokom ovog perioda, ljudi ukrašavaju svoje domove i ulice sa raznim božićnim ukrasima, kao što su parol (zvezdani lampioni), belen (jaslice) i krans (venac). Takođe se održavaju razne božićne aktivnosti, kao što su simbang gabi (devetodnevna misa), noće buena (božićna večera) i aguinaldo (davanje novca ili poklona).