Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje u Ganu. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza. Potrebna dokumenta: Pasoš
Popunjen formular na Engleskom
Jedna fotografija formata za pasoš
Dokaz o vakcinaciji protiv žute groznice.
Fotokopija povratne karte ili potvrda od turističke agencije o postojanju povratne karte.
Fotokopija prve stranice pasoša
Fotokopija dokaza o prebivalištu za Italiju ili zemlju odakle dolazite ukoliko niste državljanin zemlje u kojoj imate prebivalište
Hotelska rezervacija ili pozivno pismo od prijatelja, poslovnog partnera ili rođaka u Gani, sa fotokopijom njihovog pasoša ili ličnog dokumenta za identifikaciju (lična karta itd) i dokaz o prebivalištu (ukoliko je pozivač strani državljanin sa prebivalištem u Gani).
Novac
http://ghanaembassy.it/consular-section/visa-application-ghana-italy
Bezbednosna situacija
Opšta bezbedonosna situacija je povoljnija, pa Gana postaje atraktivnija za turistička putovanja.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Prisutne tropske i druge bolesti, uključujući malariju. Higijenski uslovi su relativno povoljni. Zdravstveni uslovi na višem nivou.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Ganu pokriva ambasada Republike Srbije u Nigeriji.
Ambasador: Đura Likar
Adresa: 11, Rio Negro Close, off Yedseram Street, Maitama District, Abudža, Nigerija
Broj telefona: +234 (805) 9738-141
Broj faksa: +234 (805) 9738-145
Ambasada države Gana u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Gane u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Gana je jedna od najrazvijenijih i najdemokratskijih zemalja u Africi.
Gana je poznata po svojoj bogatoj kulturnoj i istorijskoj baštini, koja se ogleda u njenim gradovima, muzejima, umetnosti i arhitekturi. Glavni grad Akra je moderan i kozmopolitski grad koji nudi brojne atrakcije kao što su Nacionalni muzej, Kvame Nkrumah memorijalni park, Tvrđava Džejms i Nacionalni pozorište. Drugi važni gradovi su Kumasi, bivša prestonica carstva Ašanti s kraljevskim palatama i zlatnim nakitom, Tamale, kulturni centar severa s tradicionalnim kućama od blata i Kejp Koust, istorijski grad s kolonijalnim zamkovima koji su pod zaštitom UNESCO-a.
Gana je jedna od najrazvijenijih zemalja u Africi, sa BDP-om po glavi stanovnika od oko 2.200 USD. Glavni izvor prihoda za državu je rudarstvo, posebno zlato, koje čini oko 40% izvoza. Drugi važni sektori privrede su poljoprivreda (kakao, kafa, šećerna trska), industrija (nafta, hemija, tekstil) i turizam (plaže, nacionalni parkovi, festivali).
Gana je jedna od najdemokratskijih zemalja u Africi, sa ustavnom demokratijom sa izvršnom granom koju čine predsednik i premijer i to je ista osoba. Zakonodavna grana je jednodomni parlament, a sudsku granu čini vrhovni sud. Gana je podeljena na deset regiona za lokalnu administraciju.
Gana je država u zapadnoj Africi, koja se nalazi na obali Gvinejskog zaliva, deo Atlantskog okeana. Graniči se sa Obalom Slonovače na zapadu, Burkina Faso na severu i Togom na istoku. Ima površinu od 238.540 km2 i oko 31 milion stanovnika. Glavni i najveći grad je Akra, koji ima oko 2,5 miliona stanovnika.
Gana ima tropsku klimu, koja je vlažna i topla tokom cele godine. Oborine su prisutne u svim mesecima, ali su najobilnije od aprila do juna i od septembra do novembra. Srednja godišnja temperatura je oko 27°C, a varira od 22°C do 32°C u zavisnosti od sezone i visine.
Gana ima raznovrsnu geografiju, koja se sastoji od nizina, visoravni i planina. Na jugozapadu zemlje se nalazi gorje starog postanka bogato rudama. Središnji deo zauzima bazen reke Volte koja je oblikovala prostrano akumulacijsko jezero - jezero Volta, koje je jedno od najvećih veštačkih jezera na svetu sa površinom od 8.502 km22. Na istoku se nalaze planine Akwapim-Togo, koje dostižu visinu od 880 m.