Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje u Gvajanu. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza.
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Gvajanu pokriva ambasada Republike Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama.
Ambasador: Đerđ Matković
Adresa: c2233, Wisconsin Avenue, N.W. Suite 410, Vašington DC 20007
Broj telefona: +1 (202) 3320-333
Broj faksa: +1 (202) 3323-933, +1 (202) 3325-974
Ambasada države Gvajana u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Gvajane u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Gvajana je jedina južnoamerička zemlja u kojoj je engleski zvanični jezik. Međutim, većina stanovnika govori i kreolski, hindski, urdu i druge jezike.
Gvajana ima jedan od najvećih vodopada na svetu, Kaieteur, koji je visok 226 metara i širok 113 metara. To je četiri puta viši od Nijagarinih vodopada.
Gvajana je bogata biodiverzitetom i ima više od 750 vrsta ptica, 225 vrsta sisara i 800 vrsta riba. Mogu se videti jaguari, tapire, anakonde, pirane i druge egzotične životinje.
Gvajana ima raznoliku kulturu i nasleđe koje odražava njenu istoriju kao bivšu britansku koloniju i dom različitih etničkih grupa. Može se uživati u karnevalu, muzici, plesu, umetnosti i kuhinji Gvajane.
Gvajana ima mnogo prirodnih lepota i avantura koje se mogu istražiti. Mogu se posetiti nacionalni parkovi, reke, planine, pećine, ostrva i plaže. Može se baviti planinarenjem, raftingom, ronjenjem, ribolovom i drugim aktivnostima.
Gvajana se graniči na severu sa Atlantskim okeanom, na istoku sa Surinamomna, jugu i jugozapadu sa Brazilomna a na zapadu sa Venezuelom.
Klima Gvajane je tropska, vlažna i topla, sa malo sezonskih promena. Prosečna godišnja temperatura je oko 27°C, a prosečna godišnja količina padavina je oko 2300 mm2. Postoje dva kišna perioda, od aprila do avgusta i od novembra do januara, i dva sušna perioda, od februara do aprila i od septembra do novembra. U unutrašnjosti zemlje, klima je nešto hladnija i suvlja zbog uticaja planina.