Vizni režim
Za putovanje u Gvineju potrebna je viza. Elektronsko podnošenje zahteva za vizu se obavlja preko ovog sajta
https://www.paf.gov.gn/visa
Bezbednosna situacija
Generalno bezbednost u zemlji u celini uključujući i glavni grad Konakri nije na zavidnoj visini. Povećan je broj napada naoružanih lica i grupa na strance i njihovu imovinu. Za kretanja van glavnog grada neophodno je izbegavati noćne časove. Putovanja van glavnog grada neophodno je dobro pripremiti, zbog stanja puteva preporučuje se kretanje terenskim vozilima.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Potrebna vakcina protiv žute groznice, a preporučuje se i vakcinacija protiv kolere u zimskom periodu.
U prethodnih par godina proglašene epidemije kolere i ebole.Obavezno je korišćenje flaširane vode i neophodno izbegavati hranu u sirovom obliku.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Opšta situacija
Preporučuje se skromna i neupadljiva garderoba.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Gvineju pokriva ambasada Republike Srbije u Alžiru.
Ambasador: Aleksandar Janković
Adresa: 42, rue des Freres Benali Abdellah (ex rue Parmentier) B.P.366, HYDRA, Alžir
Broj telefona: +213 (21) 691-218, +213 (21) 692-704, +213 (21) 692-326
Broj faksa: +213 (21) 693-472
Ambasada države Gvineja u Srbiji
Adresa: Ohridska 4
Broj telefona: +381 (11) 3444-840, +381 (11) 2451-391
Broj faksa: +381 (11) 3444-870
Radno vreme: ponedeljak - petak: 09:00 – 15:00
Ambasador: Otpravnik poslova
Mr. Almamy Kobélé KEITA
Kažu o sebi:
Gvineji, jednoj od najbogatijih zemalja u Africi po prirodnim resursima.
Gvineja je bogata prirodnim resursima, posebno rudama kao što su boksit, gvozdena ruda, zlato i dijamanti. Gvineja je drugi po veličini proizvođač boksita na svetu i ima oko četvrtine svetskih rezervi. Boksit je glavni izvozni proizvod i izvor prihoda za državu. Međutim, rudarstvo je takođe izazvalo ekološke probleme kao što su erozija tla, zagađenje vode i gubitak biodiverziteta.
Gvineja ima raznovrsnu kulturu i nasleđe, koje je pod uticajem afričkih, francuskih, islamskih i animističkih tradicija. Etnička struktura je heterogena, najbrojniji su Fula (40%), Malinke (30%) i Susu (20%). Službeni jezik je francuski, ali se govore i mnogi lokalni dijalekti. Većina stanovnika su muslimani (85%), a manjina su hrišćani (8%) ili pripadnici tradicionalnih afričkih religija (7%). Gvineja ima bogatu umetničku scenu, koja se ogleda u muzici, plesu, slikarstvu i skulpturi.
Gvineja je država u zapadnoj Africi, koja se nalazi na obali Atlantskog oceana. Graniči se sa Gvinejom Bisau, Senegalom, Malijem, Obalom Bjelokosti, Liberijom i Sijera Leoneom. Ima površinu od 245.857 km2 i oko 12,4 miliona stanovnika. Glavni i najveći grad je Konakri, koji ima oko 1,6 miliona stanovnika.
Gvineja ima četiri klimatske regije: zapadnu na obalama Atlantika sa vlažnom klimom, centralnu sa umerenom klimom, severoistočnu sa tropskom klimom i manje padavina i jugoistočnu sa planinskom klimom. Srednja godišnja temperatura je oko 26°C, a varira od 23°C do 30°C u zavisnosti od sezone i visine. Oborine su prisutne u svim mesecima, ali su najobilnije od maja do novembra.