Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje na Haiti.
Bezbednosna situacija
Bezbednosna situacija je nepovoljna. Nedostaje električna energija, voda, snabdevanje je otežano, a kretanje noću je rizično. Iz bezbednosnih razloga se ne preporučuje putovanje kopnenim putem.Tokom dana moguće je zaustavljanje stranaca na ulicama od strane lokalnog stanovništva, te se preporučuje kretanje u zatvorenim automobilima. Ne preporučuje se kretanje van zona predviđenih za strance, jer preti opasnost od krađa, prepada, čak i otmica.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Nije obavezno vakcinisanje, ali se preporučuje, kao i zaštita od malarije. Voda se pije isključivo flaširana, ne preporučuje se konzumacija svežih namirnica, neočišćenog voća, kao i leda u piću. Takođe, na Haitiju se beleži visok stepen umiranja u srednjem dobu (prosečan vek je 48, kod žena i 51, kod muškaraca), prvenstveno usled AIDS-a.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Haiti pokriva ambasada Republike Srbije na Kubi.
Ambasador: Danilo Pantović
Adresa: 5ta Avenida, No. 4406, entre 44 y 46, Miramar Playa, Havana, Kuba
Broj telefona: +53 (7) 2042-488, +53 (7) 2042-607
Broj faksa: +53 (7) 2042-982
Ambasada države Haiti u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Haitija u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Haiti je prva nezavisna crnačka republika na svetu, koja je nastala posle uspešne pobune robova protiv francuske kolonijalne vlasti 1804. godine. Njegov prvi lider bio je Jean-Jacques Dessalines, koji se proglasio za cara Haitija.
Haiti ima bogatu i jedinstvenu kulturu, koja je pod uticajem afričkog, francuskog, španskog i domorodačkog nasleđa. Njegov zvanični jezik je francuski, ali većina stanovnika govori i haićanski kreolski, koji je nastao mešanjem različitih afričkih i evropskih jezika. Haiti takođe ima snažnu tradiciju vudu religije, koja se često praktikuje zajedno sa hrišćanstvom.
Haiti je dom nekih od najlepših prirodnih lepota na Karibima, kao što su planine, vodopadi, pećine, plaže i koralni grebeni. Neki od najpoznatijih turističkih atrakcija su Citadelle Laferrière, najveća tvrđava na zapadnoj hemisferi, Labadee, privatno letovalište na severnoj obali, i Bassin Bleu, serija plavih bazena i slapova u blizini grada Jacmel.
Haiti je takođe poznat po svojoj umetnosti i književnosti, koje odražavaju njegovu istoriju, identitet i društvene probleme. Neki od najistaknutijih haićanskih umetnika su Hector Hyppolite, Philomé Obin, Edouard Duval-Carrié i Frankétienne. Neki od najpoznatijih haićanskih pisaca su Jacques Roumain, Marie Vieux-Chauvet, René Depestre i Dany Laferrière.
Haiti je nažalost i jedna od najsiromašnijih i najnestabilnijih zemalja na svetu, koja se suočava sa brojnim izazovima kao što su politička nestabilnost, korupcija, nasilje, prirodne katastrofe, epidemije i klimatske promene. Zemlja se još uvek oporavlja od razornog zemljotresa koji je pogodio 2010. godine i odneo više od 200.000 života. Međunarodna zajednica pruža pomoć Haitiju u vidu humanitarne pomoći, razvojne saradnje i mirovnih operacija.
Haiti se graniči samo sa jednom zemljom - Dominikanskom Republikom, koja zauzima istočni deo ostrva Hispaniola. Klima na Haitiju je tropska, sa visokim temperaturama i vlažnošću tokom cele godine. Međutim, klima se razlikuje u zavisnosti od nadmorske visine i položaja u odnosu na preovlađujuće vetrove. Generalno, severna i istočna obala imaju više padavina nego južna i zapadna obala. Sezona uragana traje od juna do novembra i može doneti jake oluje i poplave.