Vizni režim
Potrebna je viza koja se dobija na ulasku u zemlju. Za nosioca putnog lista u tranzitu nije neophodna viza ukoliko ne napušta međunarodnu zonu aerodroma
Bezbednosna situacija
Bezbednosna situacija je stabilna sa uobičajenim sitnijim krađama i korupcijom koja je prisutna u većini afričkih zemalja.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Sem žute groznice postoji opasnost od malarije u nižim predelima, kao i opasnost od ujeda insekata i gmizavaca, žutice, hepatitisa, kolere, ameba, vodenih crva itd. Kod nenaviknutih osoba može doći i do pojave visinske bolesti. Postoji rizik od bolesti koje se prenose seksualnim putem.
Za piće se koristi isključivo flaširana voda.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Komore pokriva ambasada Republike Srbije u Keniji.
Ambasador: Dragan Županjevac
Adresa: Benin Drive no 1032, Runda, P. O. Box 30504,, 00100 Najrobi, Kenija
Broj telefona: +254 (701) 708-447, +254 (718) 929-731
Ambasada države Komori u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Komora u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Komori su poznati kao “otoci u mesecu” zbog svoje lepote i raznolikosti pejzaža. Ovde možete naći bujne tropske šume, oštre vulkanske planine, koralne grebene i peščane plaže.
Komori su jedina zemlja na svetu koja je članica Afričke unije, Arapske lige, Frankofonije, Organizacije islamske saradnje i Pokreta nesvrstanih.
Komori su jedna od najgušće naseljenih zemalja u Africi, sa oko 825 hiljada stanovnika na površini od 2.170 kvadratnih kilometara.
Komori su jedna od najsiromašnijih zemalja u svetu, sa BDP-om po glavi stanovnika od oko 600 dolara. Većina stanovništva se bavi poljoprivredom, ribarstvom i turizmom.
Komori su dom nekih endemičnih vrsta biljaka i životinja, kao što su komorski leteći lisac, komorski ždral i komorski čempres. Ove vrste su ugrožene zbog gubitka staništa, krivolova i klimatskih promena.
Istorija Komora je puna prevrata i sukoba. Prvi stanovnici su bili austronezijski doseljenici iz Azije, koji su se kasnije pomešali sa afričkim i arapskim trgovcima. U 16. veku su portugalski istraživači otkrili ostrva, ali nisu uspostavili stalnu prisutnost. U 19. veku su francuski kolonizatori anektirali ostrva i učinili ih delom svoje kolonije Madagaskar. U 20. veku su stanovnici tražili nezavisnost od Francuske, koju su dobili 1975. godine, osim otoka Majote koji je ostao pod francuskom upravom. Od tada je Komorima vladao niz vojnih i civilnih režima, koji su se suočavali sa političkom nestabilnošću, državnim udarima i separatističkim pokretima.
Komori se nalaze u Indijskom okeanu, između Madagaskara i Mozambika. Graniče se sa Tanzanijom na severu, Francuskom (Majote) na jugozapadu i Sejšelima na istoku. Klima je tropska i vlažna, sa dve sezone: kišnom od novembra do aprila i sušnom od maja do oktobra. Temperatura je uglavnom između 24 i 32 stepena Celzijusa tokom cele godine.