Vizni režim
Viza nije potrebna za boravak u Sejšelima do devedeset dana u periodu od šest meseci.
Bezbednosna situacija
Bezbednosna situacija je dobra, ali treba zadržati uobičajenu dozu opreznosti.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Obavezna je vakcinacija protiv žute groznice .
.Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Sejšele pokriva ambasada Republike Srbije u Etiopiji.
Ambasador: Aleksandar Ristić
Adresa: W15 K26, House No.923, P.O.Box 1341, Adis Abeba, Etiopija
Broj telefona: +251 (11) 5517-804, +251 (11) 5515-659
Broj faksa: +251 (11) 5514-192
Ambasada države Sejšeli u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Sejšela u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Sejšeli su ostrvska država u Indijskom okeanu, koja se sastoji od 115 ostrva, od kojih je samo 33 naseljeno. Glavni grad je Viktorija, koji se nalazi na najvećem ostrvu Mahe. Sejšeli su poznati po svojim prelepim plažama, koralnim grebenima i bogatom podvodnom svetu.
Sejšeli imaju jedinstvenu floru i faunu, koja je pod zaštitom UNESCO-a. Na ostrvima rastu endemske biljke kao što su Coco de mer, najveći plod na svetu, i drvo meduze, koje ima otrovne bodlje. Na Sejšelima žive i retke životinje kao što su najmanje žabe na svetu, najteže kopnene kornjače i crni papagaji.
Sejšeli imaju bogatu kulturnu baštinu, koja je rezultat mešavine afričkih, azijskih i evropskih uticaja. Službeni jezici su sejšelski kreolski, francuski i engleski. Tradicionalna kuhinja se zasniva na ribi, pirinču i začinima, a popularna jela su kari hobotnica i ladob, slatkiš od kokosa i banana. Muzika i ples su takođe važni aspekti sejšelske kulture, a najpoznatiji stilovi su sega i moutya.
Sejšeli su popularno turističko odredište, koje privlači ljubitelje prirode, ronjenja i opuštanja. Među najlepšim plažama na Sejšelima su Anse Lazio na Praslinu, Anse Source d’Argent na La Digueu i Anse Intendance na Maheu. Sejšeli nude i razne aktivnosti kao što su planinarenje, penjanje po stenama, fotografisanje i ribolov.
Sejšeli imaju zanimljivu istoriju, koja seže do 1505. godine, kada su ih prvi otkrili Portugalci. Francuzi su preuzeli kontrolu nad ostrvima 1756. godine i nazvali ih po francuskom ministru finansija Jean Moreau de Sechellesu. Britanci su preoteli ostrva 1814. godine i uveli ropstvo i plantažno gospodarstvo. Sejšeli su stekli nezavisnost 1976. godine i postali članica Komonvelta i Frankofonije.
Sejšeli se ne graniče ni sa jednom drugom državom, već su okruženi Indijskim okeanom. Najbliže države su Mauricijus i Reunion na jugu, Komori na jugozapadu i Maldivi na severoistoku. Sejšeli imaju tropsku klimu sa toplim i vlažnim vremenom tokom cele godine. Temperatura se kreće od 24 do 32 stepena Celzijusa, a padavine su najobilnije od decembra do februara.