Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje u Sveti Kristofer i Nevis. Elektronsko podnošenje zahteva za vizu se obavlja preko ovog sajta
https://evisa.gov.kn/ng-kn-evisa/
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Sveti Kristofer i nevis pokriva ambasada Republike Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama.
Ambasador: Đerđ Matković
Adresa: c2233, Wisconsin Avenue, N.W. Suite 410, Vašington DC 20007
Broj telefona: +1 (202) 3320-333
Broj faksa: +1 (202) 3323-933, +1 (202) 3325-974
Ambasada države Sveti Kristofer i Nevis u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Svetog Kristofera i Nevisa u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Sveti Kristofer i Nevis je ostrvska zemlja u Karipskom moru.
Sveti Kristofer i Nevis je najmanja suverena država u Americi, kako po površini tako i po broju stanovnika. Ima samo 269 km2 i oko 46.000 stanovnika.
Sveti Kristofer i Nevis je prva engleska kolonija u Karipskom području, osnovana 1623. godine. Ostrvo Sveti Kristofer je bio polazište za daljnju kolonizaciju drugih karipskih ostrva.
Sveti Kristofer i Nevis ima dva glavna ostrva, Sveti Kristofer i Nevis, koji su vulkanskog porekla i prekriveni tropskim kišnim šumama. Najviši vrh je Mount Liamuiga, visok 1156 m.
Sveti Kristofer i Nevis je dom nekih retkih i ugroženih životinja, kao što su zeleni majmuni, morske kornjače i kolibri. Na ostrvu Nevis se nalazi botanička bašta sa više od 100 vrsta orhideja.
Sveti Kristofer i Nevis je poznat po svojoj bogatoj kulturnoj baštini, koja se ogleda u muzici, plesu, festivalima, umetnosti i kuhinji. Jedan od najpoznatijih festivala je Carnival, koji se održava svake godine od sredine decembra do početka januara.
Sveti Kristofer i Nevis je bio naseljen indijanskim plemenima Kariba pre dolaska Evropljana. Kristofor Kolumbo je 1493. godine otkrio veće ostrvo i nazvao ga Sveti Kristofer, po svom svecu zaštitniku. Manje ostrvo je nazvao Nevis, što na španskom znači sneg, zbog belog oblaka koji je prekrivao vrh planine.
Kolonizacija je počela oko 1623. godine, kada su na Svetom Kristoferu stigli Francuzi i Englezi. Oni su uspostavili plantaže šećerne trske i uveli robovlasništvo. Tokom 17. i 18. veka, ostrva su nekoliko puta prelazili iz francuske uprave pod britansku i obrnuto, zbog sukoba između dve kolonijalne sile. Konačno su ostali u britanskom posedu nakon Pariskog mira 1783. godine.
Sveti Kristofer i Nevis je dobio vlastitu upravu 1967. godine, kao deo Zapadnoindijske federacije. Nakon raspada federacije 1983. godine, Sveti Kristofer i Nevis je postao nezavisna država u okviru Komonvelta. Danas je Sveti Kristofer i Nevis parlamentarna monarhija sa britanskim kraljem ili kraljicom kao formalnim šefom države.
Sveti Kristofer i Nevis se nalazi u arhipelagu Malih Antila u Karipskom moru. Nalazi se zapadno od Antigve i Barbude i jugoistočno od Holandskih Antila. Graniči se samo sa morem, nema kopnene granice sa drugim državama.
Sveti Kristofer i Nevis ima tropsku klimu, sa toplim i vlažnim vremenom tokom cele godine. Temperatura se kreće od 23 do 31 stepena Celzijusa, a padavine su obilne, naročito u kišnoj sezoni od maja do novembra. Sveti Kristofer i Nevis je podložan uraganima, koji mogu da prouzrokuju veliku štetu.