Vizni režim
Za Avganistan je potrebna viza. Za izdavanje avganistanske vize zadužena je ambasada Avganistana u Beču, Austriji. Za nosioca putnog lista u tranzitu neophodna je viza.
Bezbednosna situacija
Avganistan predstavlja područje sa izuzetno visokim stepenom ugroženosti lične bezbednosti. Gotovo svakodnevno su prisutni različiti akti nasilja koji često imaju za krajnji cilj nanošenje povreda ili ubistva stranih državljana. Neophodno je striktno se pridržavati bezbednosnih pravila sa kojima strane državljane upoznavaju organizacije za koje su oni angažovani i koja, između ostalog, podrazumevaju instrukcije vezano za kretanje, transport, boravak, međusobnu komunikaciju i preduzimanje mera zaštite stranih državljana tokom njihovog boravka u Avganistanu.
Izvor: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Preporučuju se vakcine protiv hepatitisa A, hepatitisa B, tetanusa, tifusa, poliomijelitisa ili dečje paralize, rubeole, japanskog encefalitisa, meningitisa, besnila.
Preduzimanje preventivnih mera zaštite protiv bolesti koje prenose komarci i odgovarajućeg opreza prilikom konzumiranja vode i hrane je obavezno.
Izvor: Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Opšta situacija
Avganistan odlikuje ekstremno tradicionalna kultura ponašanja, koja se naročito ogleda u položaju i stavu prema ženama. Kontakt između muškarca i žene koji nisu u međusobnom srodstvu je generalno sveden na minimum. U takvim okolnostima strane žene, iako p
Rezultati pretrage za kriterijum: država=Avganistan
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Avganistan pokriva ambasada Republike Srbije u Indiji
Ambasador: Vladimir Marić
Adresa: 3/50 G Niti Marg Chanakyapuri, 110021 Nju Delhi, Indija
Broj telefona: +91 (11) 2687-3661, +91 (11) 2687-2073
Broj faksa: +91 (11) 2688-5535
Ambasada države Avganistan u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Avganistana u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Avganistan je bio najslavniji u 1970-ih sa preko 90.000 turista celog sveta koji su došli da bi videli jedinstvene lepote zemlje i iskusili gostoptimstvo jednog od najgostoljubivijih naroda. Danas, uprkos decenijama rata, Kabul ostaje fascinantan grad koji obuhvata i staro i novo. Uz prisustvo međunarodne zajednice i tekuće projekte preuređenja, Kabulu je dat dodir moderne arhitekture koji daje gradu nadu u mirnu i prosperitetnu budućnost.
Avganistan ima istoriju dugu više od šest hiljada godina, sa mnogim istorijskim znamenitostima i atrakcijama, a među njima su i više od dve hiljade godina poznate statue Bude, grobnica Hazrat-e Alija (zet proroka Mohameda, s.a.v.s., i sv. četvrti halif islama) u Mazar-e Sharifu, prelepom gradu Balkhu (poznatom i kao majka svih gradova) i jezerima Band-e Amir u provinciji Bamian.
Avganistan je takođe bio od velikog strateškog značaja za invazije vojski, od Džingis-kana do Aleksandra Velikog. Sve ove vojske iza sebe su ostavile zadivljujuće tragove, tragove koji su zaboravljeni zbog decenija rata, ali koji tek treba da budu otkriveni. Vlada radi na obnovi ratom razorene infrastrukture Avganistana, uspostavljen je glavni projekat razvoja saobraćajnih veza i uspostavljena je nacionalna telekomunikaciona veza između Kabula i ostalih pokrajina.
Izvor: https://www.mfa.gov.af